Категорії

Панорамні протигази

Показати 1 - 11 з 11 товарів

Панорамні протигази

Засоби індивідуального захисту, чи то панорамні протигази та інші подібні пристрої, потрібні для того, щоб захистити очі, систему дихання, обличчя від шкідливих газів, парів. Такі сполуки, як правило, проникають у навколишнє середовище під час технологічних катастроф, аварій або бойових дій.

Розвиток ЗІЗ відбувався протягом кількох століть. Сьогодні щороку виникають нові, більш вдосконалені прилади, які люди застосовують у найрізноманітніших сферах. Існує велика кількість різновидів і модифікацій, а тому людині дуже складно вибрати правильно потрібний протигаз.

Які види протигазів існують

Сучасні типи ЗІЗ - це пристрої, у складі яких присутня маска з фільтром або компресором. Дихальна деталь закриває обличчя або повністю голову. Коробка, в якій встановлено фільтр, є в багатьох моделях протигазів. Якщо брати компресор, то він кріпиться безпосередньо до ременя. Щоб з'єднати компресор із протигазом, передбачено спеціальний шланг.

Прилади подібного типу, які фільтрують повітря, обов'язково присутні в спорядженні військових людей, чия робота пов'язана зі шкідливими речовинами. Крім цього, протигази необхідно застосовувати під час НП, коли відбувається несподіваний викид токсичних парів.

За видами і методом забезпечення необхідного захисту, протигази поділяються на такі типи:

  • фільтрувальні. У подібних пристосуваннях встановлено коробку з фільтром, яка очищає повітря механічним шляхом. Однак ці пристрої не вважаються універсальними, а тому їх не можна застосовувати від деяких викидів газів. По закінченню потрібного часу використання, у протигазах потрібно обов'язково міняти фільтр. Термін дії певного протигаза залежить від рівня забруднення навколишнього середовища та виду шкідливої речовини в повітрі. Здебільшого, фільтрувальні гази діють щонайменше 10 хвилин і щонайбільше кілька діб. Фільтрувальні протигази на упаковці мають спеціальне маркування. Саме за ним можна дізнатися, який ступінь захисту має пристрій. Позначення у вигляді цифр - це ступінь концентрації в повітрі отруєних токсинів. За такого рівня протигази можуть захистити людину;
  • ізолюючі. Такі протигази складаються з коробки, в якій встановлено компрес. Подібний вид вважається надійнішим за перший варіант, завдяки йому людина отримує ідеальний захист від шкідливих речовин. Використовується протигаз, якщо в повітрі не вистачає кисню, наприклад, під час гасіння пожежі. Головна відмінна риса таких ЗІЗ - під час дихання застосовують чистий кисень, який надходить завдяки іншому приладу. За методом надходження повітря, протигази цього типу діляться на такі види:
  • автономні. На протигазах встановлено балон, наповнений стисненим киснем;
  • шлангові. Повітря в прилад надходить завдяки шлангу.

Також у продажу можна знайти комбіновані протигази. Вони застосовуються під час надзвичайних ситуацій. У даному виді повітря потрапляє завдяки шлангам, проте тут же є балон. Його можна застосовувати за потреби.

За сферою використання протигази поділяються на такі типи:

  • військові. Спеціалізовані протигази, які вважаються універсальними та досить надійними. Вони входять в екіпіровку фахівців, які працюють у військовій сфері тощо. У сучасних видах цих протигазів людина повинна чітко чути, що їй говорять інші люди. Отже, в них встановлено переговорний прилад. Крім цього, вушна зона не закрита герметично, щоб було комфортніше підтримувати зв'язок із людьми. Відмітна особливість протигазів - триваліший термін експлуатації, якщо порівнювати з цивільними протигазами. Скло, яке захищає очі, вкрите спеціальною плівкою, яка виключає ризик проникнення в очі світлових випромінювань. Багато моделей оснащені також автономним джерелом повітря;
  • цивільні. Подібні протигази, наприклад, протигаз ЦП 9, купити можна самостійно. Ці пристрої також можуть видаватися в тих ситуаціях, якщо в повітрі присутні шкідливі речовини, що загрожують людському здоров'ю. Вартість таких пристосувань доступна кожній людині. За ступенем надійності протигази вважаються середніми. Якщо розглядати загальну конструкцію, то вони значно відрізняються від попередніх протигазів;
  • промислові. Видаються співробітникам і робітникам, робота яких безпосередньо стосується отруйних парів, газів, речовин. Найчастіше промислові протигази входять до складу захисних костюмів;
  • дитячі. Подібні протигази надягають при надзвичайних ситуаціях маленьким діткам і підліткам. Вони менші за розміром крім цього, є спеціальні протигази, які передбачені для дітей, вік яких становить менше ніж півтора року. Пристрої оснащені гумовою камерою і міцним каркасом. Дитина поміщається повністю в такий протигаз. Прилад вибирають з урахуванням віку дитини, її зросту.

Усі сучасні протигази, наприклад, цивільний протигаз ЦП 9, представлені в широкому асортименті. Тому можна без проблем підібрати необхідний варіант, який зможе забезпечити захистом. У багатьох моделях встановлено широке скло, наприклад, протигаз із панорамною маскою. Завдяки такому склу людина може оглянути навколишню місцевість.

Кожна модель протигаза має ідеальну ступінь стійкості до сильної вологи.

Правила користування протигазами

Усі протигази мають власний ступінь захисту та час експлуатації. Обирати модель необхідно, враховуючи ступінь забруднення повітря.

Є три головні варіанти використання ЗІЗ подібного типу:

  • похідний. Застосовується в безпечних випадках, коли немає ризику зараження. Пристрій кріпиться на талії з лівого боку;
  • напоготові. Використовується тоді, коли звучить сигнал "Тривога". Також може застосовуватися, якщо є ризик проникнення шкідливих речовин у повітря. Протигаз необхідно зафіксувати, використовуючи спеціальний шнур;
  • бойове. Цей варіант використання здійснюється, якщо звучить сигнал "Гази", коли заражається навколишнє повітря отруйними речовинами.

Одягати ЗІЗ необхідно правильно.

  • візьміть протигаз обома руками. У руках повинні розташовуватися спеціальні тасьми. Слідкуйте за тим, щоб великі пальці були всередині пристрою;
  • нахиліть голову;
  • них протигаза розмістіть біля підборіддя, натягніть пристрій на обличчя;
  • на шоломі мають бути зав'язки. Їх вам доведеться заправити у вуха;
  • шнури, які знаходяться на потилиці, затягніть.

Врахуйте те, що пристрій має щільно сидіти на обличчі.

Якщо необхідно протигаз надіти на людину, яка постраждала, зробіть так:

  • встаньте на коліна;
  • підніміть трохи голову людини, покладіть її на коліна;
  • за можливості, посадіть потерпілого;
  • витягніть захисний пристрій;
  • протигаз обхопіть внизу, розмістіть до підборіддя людини.

Якими перевагами володіє панорамний протигаз

Панорамний протигаз - пристрій, призначений для захисту системи дихання під час НП. Протигази цього типу виготовляються з якісної гуми. Пристрої, наприклад, протигаз ЦП 9 та інші подібні пристосування, мають такі переваги:

  • огляд. Протигаз оснащений широким склом. Отже, коло огляду виходить значно ширшим;
  • маска. У пристрої присутній переговорний прилад, завдяки якому людина добре чує інших людей;
  • кріплення. На протигазі встановлено спеціальні ремінці, які можна регулювати по голові;
  • підмасочник. Ця деталь не дає склу запотівати. Також, завдяки складовій, зменшується рівень вуглекислого газу в самому повітрі, яке вдихає людина;

І найважливіша перевага панорамного протигаза - у ньому можна чути всі звуки, навіть те, що саме говорять інші люди.

Де можна придбати панорамний німецький протигаз

Сьогодні панорамні протигази німецького виробництва можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Але тільки в інтернет-магазині WATEROPT ЗІЗ представлені в широкому асортименті. Так, наприклад, протигаз ЦП 9 або протигаз маг ви купите в нашому магазині за найдоступнішими цінами. Вся продукція якісна, виконана з безпечних матеріалів.

.